1. W Środę Popielcową, 17 lutego, rozpoczynamy 40-dniowy okres przygotowania do świąt paschalnych; podczas posypania głów popiołem usłyszymy wezwanie do nawrócenia, postarajmy się dobrze wykorzystać ten czas i poprzez modlitwę (szczególnie adorację Najświętszego Sakramentu), post oraz jałmużnę, udział w nabożeństwach przygotujmy się na Wielką Noc Zmartwychwstania i odbudujmy naszą relację z Jezusem.

Nabożeństwa Wielkopostne

              piątek - Droga Krzyżowa

                       dorośli - g.8.30 i g.17.15;

                       dzieci - g.16.00;

                       młodzież, kandydaci do bierzmowania - g.18.30

              niedziela - Gorzkie Żale - g.17.15

2. Zachęcamy do przeżycia Wielkiego Postu z dobrym postanowieniem; proponujemy - udział w nabożeństwach wielkopostnych, wspólną modlitwę rodzinną, codzienne czytanie Pisma Św. przez 2 minuty, staranne przygotowanie się i dobre przeżycie sakramentu pokuty; gest miłosierdzia; pomyśl o osobistych umartwieniach i postanowieniach; wybierz 1 postanowienie, jasne i konkretne i walcz o jego wypełnienie.

Odpusty wielkopostne

3. W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny;

- odpust zupełny jest darowaniem całej kary doczesnej za grzechy, które zostały już odpuszczone; można go ofiarować za siebie lub za duszę jednego zmarłego, intencję tę należy określić przed uzyskaniem odpustu; warunki odpustu - spowiedź św. lub stan łaski uświęcającej, Komunia św. (w dowolnej intencji), modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. (nie musimy znać tych intencji), można odmówić np. jedno „Ojcze nasz...”, „Zdrowaś... i Chwała Ojcu i Synowi...”, wyzbyć się przywiązania do wszelkich grzechów; w jednym dniu można uzyskać tylko 1 odpust zupełny.

4. Miłosierdzie zbliża do Boga, uzdrawia relacje i gładzi grzech; przy ołtarzu skarbona wielkopostna, zaproszenie do kierowania się miłością i miłosierdziem w naszych działaniach.

5. Od 1-wszego tygodnia Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu, w czwartek, po Mszy św. o g.18.00 do g.19.30; w czasie adoracji okazja do spowiedzi.