Parafia Św. Mikołaja w Skwierzynie

Kościół Zbawiciela

Ogłoszenia Duszpasterskie - 13.06.2021

XI Niedziela Zwykła

1. Niedziela, 13 czerwca, po Mszy św. o g.18.00 nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańca św. i procesją; zapraszamy do udziału;

- po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze;

- g.9.45, w kościele Zbawiciela, wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych;

- g.17.30, nabożeństwo czerwcowe.

2. Nabożeństwa czerwcowe; od poniedziałku do piątku o g.18.30, w sobotę i niedzielę o g.17.30.

3. Poniedziałek, 14 czerwca, wspomnienie błog. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

4. Wtorek, 15 czerwca, sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii w Rokitnie; zbiórka kandydatów w Rokitnie o g.17.15; polecamy naszą młodzież modlitwie całej wspólnoty;

- g.17.30 nabożeństwo ku czci świętych męczenników z Wuhan modlimy się o ustanie epidemii; po nabożeństwie błogosławieństwo relikwiami.

5. Środa, 16 czerwca, 9 rocznica święceń biskupich ks. bp Tadeusza Lityńskiego, naszego ordynariusza, otaczamy naszego pasterza gorącą modlitwą a jego posługę dla dobra diecezji zawierzamy opiece MB Klewańskiej;

- g.17.30 nowenna do MB Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych; g.18.00 Msza św. w intencjach nowennowych, intencje i prośby składamy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub do puszki w kościele.

6. Czwartek, 17 czerwca, wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego (1845-1916), zakonnika, uczestnika powstania styczniowego, malarza, opiekuna biednych i bezdomnych; po Mszy św. o g.18.00 adoracja N. Sakramentu do g.19.30; gorąco zapraszamy na chwilę refleksji i osobistą modlitwę uwielbienia;

- g.17.45, w kościele św. Mikołaja, wypominki roczne za zmarłych;

- g.19.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych w domu katolickim.

7. Piątek, 18 czerwca, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna, głównej patronki diecezji, Msza św. o g.18.00 w Rokitnie;

- g.17.30 koronka do Bożego Miłosierdzia; po Mszy św. o g.18.00 w czasie nabożeństwa czerwcowego modlitwa mężczyzn.

8. Sobota, 19 czerwca, g.7.40 Godzinki z przesłaniem św. Jana Pawła II.

10. Niedziela, 20 czerwca, z dniem 20 czerwca decyzją biskupów zostają zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach polskich;

- g.9.45, w kościele Zbawiciela, wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych;

- g.17.30, nabożeństwo czerwcowe.

10. Zapraszamy do modlitwy różańca w intencji parafii; księga różańcowa na czerwiec i lipiec w kościele.

11. Zbliżający się okres wakacji jest czasem zmian personalnych w Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji; decyzją Ks. Wizytatora z naszej parafii odchodzą – ks. Tomasz Dulski i ks. Daniel Frąc; ks. Tomkowi i ks. Danielowi dziękujemy za posługę w naszej wspólnocie; pożegnanie ks. Tomasza będzie 20 czerwca w czasie Mszy św. o g.18.00, a ks. Daniela 27 czerwca w czasie Mszy św. o g.13.00; zapraszamy Parafian i członków grup parafialnych do udziału.

12. W najbliższym tygodniu, w Krakowie, rozpocznie się konwent Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji; prosimy o modlitwę aby nasza prowincja mogła jak najlepiej żyć charyzmatem swojego Założyciela i odpowiadać na nowe znaki czasu.

13. 21 czerwca rozpoczniemy kolejny etap prac remontowych w kościele parafialnym; planowane jest odnowienie sklepienia oraz kolumn; prace będą trwały ok 3 m-cy; do końca czerwca liturgia będzie sprawowana wd. stałego planu w kościele św. Mikołaja; od 1 lipca Msze św. i nabożeństwa będą w kościele Zbawiciela; w tym czasie planujemy także rozpoczęcie prac konserwatorskich przy organach; serdecznie prosimy o wyrozumiałość i wsparcie;

- serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace remontowe w ostatnią niedzielę.

14. Zachęcamy do lektury prasy religijnej; „Gość Niedzielny” – historia kobiety, której obozowy numer ucałował Papież, jak rozumieć poświecenie siebie, Kościoła i narodu Najświętszemu Sercu Jezusa, jak św. Antoni Padewski został patronem od znajdywania zgub, polskie Sacre-Coeur; „Niedziela” – Polska ponownie poświęcona Sercu Pana Jezusa, jak żyła rodzina Matki Bożej, nie chcemy rozwodu naszych dzieci, wspólnota majątkowa małżonków; życzymy owocnej lektury.

15. W tygodniu odeszli ze wspólnoty parafialnej do domu Ojca: + Roman Ejsmont z Trzebiszewa; + Nina Kadłubiska z d. Skalska z Gorzowa Wlkp.… Dobry Jezu a nasz Panie.

16. Dziękujemy za wspólną modlitwę; życzenia Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu, zawierzamy Wszystkich opiece Matki Bożej Klewańskiej

ksiądz Kazimierz Małżeński CM

proboszcz z Kapłanami Wspólnoty