Parafia Św. Mikołaja w Skwierzynie

Kościół Zbawiciela

Ogłoszenia Duszpasterskie - 11.04.2021

Niedziela Miłosierdzia

1. II Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego i Międzynarodowym Świętem Caritas, rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia; po Mszy św. zbiórka do puszek na działalność Caritas w naszej diecezji; dziękujemy wszystkim, którzy wspierają biednych i potrzebujących; szczególne podziękowania składamy członkom Grupy Charytatywnej i wolontariuszom z naszej parafii za zaangażowanie i organizowanie pomocy ubogim; zapraszamy Parafian do współpracy;

- pozostałe Msze św., również o g.16.00 w intencji maturzystów w kościele Zbawiciela, zapraszamy młodzież z rodzicami;

- g.9.45 wypominki roczne;.

- g.17.15 zmiana tajemnic Żywego Różańca; na spotkanie zapraszamy także Parafian, którzy chcieliby włączyć się do Wspólnoty Żywego Różańca;

- po Mszy św. o g.18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Rodzinę Serca Miłości Ukrzyżowanej z Koronką do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj za jej odmówienie wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu można uzyskać odpust zupełny; zapraszamy czcicieli Miłosierdzia Bożego;

- pamiętajmy, że na terenie Polski, jest codzienna możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy przed N. Sakramentem, wystawionym lub w tabernakulum.

2. W związku z panującą epidemią, chcąc umożliwić większej liczbie parafian bezpośredni udział we Mszy św., w najbliższym tygodniu, łącznie z niedzielą 18 kwietnia, Msze św. i nabożeństwa, będą odprawiane w kościele Zbawiciela; w kościele parafialnym 18 kwietnia będzie tylko Msza św. o g.7.00 (transmisja online); zachęcamy do modlitwy o ustanie pandemii.

3. Wtorek, 12 kwietnia, g.17.30 nowenna ku czci św. Franciszka Regis Clet i św. Jana Gabriela Perboyre, z błogosławieństwem relikwiami świętych; okazja do osobistej modlitwy o zachowanie nas i naszych najbliższych od skutków epidemii;

- g.19.00 w kościele Zbawiciela, spotkanie i katecheza dla rodziców kandydatów do bierzmowania, udział dobrowolny, z zachowaniem wskazań sanitarnych;

- g.19.00 w kościele św. Mikołaja, próba śpiewu przed uroczystością ustanowienia sanktuarium prowadzona przez ks. dr Bogusława; zachęcamy, brakuje głosów męskich, gorąco zapraszamy Panów.

4. Środa, 14 kwietnia, o g.17.30 nowenna do MB Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych w kościele Zbawiciela; g.18.00 Msza św. w intencjach nowennowych, intencje i prośby składamy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub do puszki w kościele; w II środę m-ca modlimy się w intencji rodzin oczekujących na dar potomstwa.

5. Czwartek, 15 kwietnia, po Mszy św. o g.18.00 wyjątkowo nie będzie adoracji N. Sakramentu; również kancelaria parafialna w tym dniu będzie zamknięta;

- g.17.45 wypominki roczne;

6. Piątek, 16 kwietnia, o g.18.30 zapraszamy mężczyzn na modlitwę w intencji rodzin; jest ona potrzebna Waszym rodzinom oraz rodzinom, które przeżywają kryzys i pragną ożywić swoją wiarę.

7. Sobota, 17 kwietnia, g.7.40 Godzinki z przesłaniem św. Jana Pawła II.

8. Niedziela, 18 kwietnia, III Niedziela Wielkanocna, rozpoczyna Tydzień Biblijny; Msze św. w kościele Zbawiciela o g.8.30; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00; w kościele parafialnym tylko Msza św. o g.700 (transmisja online);

- ofiary złożone na tacę przeznaczamy na kontynuowanie prac remontowych, za wsparcie gorąco dziękujemy.

9. Zachęcamy do obejrzenia filmu „Wyrok na niewinnych”, jego premiera będzie 18 kwietnia w kinie internetowym www.RafaelKino.pl, po obejrzeniu filmu warto porozmawiać o nim w domu.

Wspólnota Apostołów Miłosierdzia Bożego

10. Kult Miłosierdzia Bożego, za sprawą św. siostry Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II staje się jednym z głównych nurtów współczesnego Kościoła. Kończąc nowennę do Miłosierdzia Bożego pragniemy zaprosić Parafian, jeszcze niezaangażowanych w innych grupach, do powstającej Wspólnoty Apostołów Miłosierdzia Bożego; jej celem będzie pogłębianie wiary przez szerzenie Bożego Miłosierdzia oraz udział w liturgii i dziełach miłosierdzia w parafii; wspólnota otwarta jest na młodych i dorosłych, na małżonków i osoby samotne;

Program formacji

1. systematyczne korzystanie z Sakramentu Miłosierdzia i Eucharystii;

2. codzienne, w miarę możliwości, odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia, najlepiej o godzinie 15.00, zawsze z myślą, że modlimy się wspólnie, choć w różnych miejscach i okolicznościach;

3. uczestnictwo w piątkowej Koronce o g.17.30 i Eucharystii o g.18.00 która będzie sprawowana w intencjach przyniesionych przez uczestników wspólnoty.

4. udział w spotkaniu formacyjnym w 3 piątek m-ca po Mszy św. g.18.00.

Pierwsze spotkanie - 16 kwietnia /k-ł Zbawiciela – g.17.30 Koronka; g.18.00 Msza św.; po Mszy św. spotkanie; zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia.

11. Prasa religijna; "Gość Niedzielny" - tajemnica Bożego Miłosierdzia; rola kobiet w Kościele, jak żyć w kryzysie; obrazek z aktem osobistego oddania się Sercu Pana Jezusa, do wypełnienia ankieta, wypełnione prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym, razem zostaną wysłane do redakcji; "Niedziela" – miłosierdzie, kołem ratunkowym nie tylko dla wierzących, Maryjna pobożność a Eucharystia, hospicja perinatalne, o jedynej kobiecie zamordowanej w Katyniu, przyczyny zdrad w małżeństwie, życzymy owocnej lektury..

12. W tygodniu odeszli do domu Ojca: + Tomasz Adamski z Os. Wojska Polskiego; + Marianna Kaczmarek z ul. Niepodległości; + Wiesław Tylec z Os. Grunwald; + Kazimierz Kurcin z Żor; … Dobry Jezu a nasz Panie....

13. Dziękujemy za wspólną modlitwę, troskę o parafię; życzymy głębokiego przeżywania okresu wielkanocnego i zwyciężania z Jezusem w trudnym czasie epidemii, niech błogosławieństwo Zmartwychwstałego towarzyszy, wspiera, chroni i prowadzi.

ksiądz Kazimierz Małżeński CM

proboszcz z Kapłanami Wspólnoty