Parafia Św. Mikołaja w Skwierzynie

Kościół Zbawiciela

Ogłoszenia Duszpasterskie - 25.07.2021

XVII Niedziela Zwykła

1. Niedziela, 25 lipca, z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Babć i Dziadków oraz Osób Starszych; zapraszamy dzieci i wnuków, do modlitwy za swoich bliskich, o łaskę dla nich długich lat w zdrowiu i błogosławieństwie oraz by w trudnościach związanych z chorobą czy podeszłym wiekiem doznali umocnienia i pocieszenia od Matki Bożej Klewańskiej, Wspomożycielki Wiernych;

- kończymy 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa; po Mszy św. uroczyste błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, zapraszamy także właścicieli jednośladów, motorów i rowerów; ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na pomoc dla misjonarzy;

- odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego przeżywamy dzisiejszą niedzielę jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach; po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na ten cel;

- Caritas uruchomiła także specjalny SMS - wiadomości o treści ULEWY można wysyłać pod numer 72052 (koszt 2,46 zł) oraz konto (Caritas Polska: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 - z dopiskiem ULEWY);

- czas wakacji - dzieciom, młodzieży i rodzicom życzymy dobrego wypoczynku; przypominamy rodzicom o trosce, aby dzieci i młodzież w czasie wakacji mogli korzystać z niedzielnej Mszy św., pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje godny strój;

- g.9.45 wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych.

Zmiana miejsca liturgii

2. W kościele parafialnym trwają prace remontowe przy odnowieniu sklepienia i kolumn; rozpoczynamy również prace konserwatorskie przy organach; Msze św. i nabożeństwa w kościele Zbawiciela; w czasie wakacji nie będzie Mszy św. z udziałem dzieci o g.11.30.

3. Poniedziałek, 26 lipca, wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP, którzy są także patronami babć i dziadków; zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji rodziców i dziadków w czasie Mszy św. o g.18.00.

4. Środa, 28 lipca, g.17.30 nowenna do MB Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych; g.18.00 Msza św. w intencjach nowennowych, intencje i prośby składamy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub do puszki w kościele.

Koncert w kościele Zbawiciela

5. Czwartek, 29 lipca, wspomnienie św. Marty; g.17.45 wypominki roczne nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu;

- po Mszy św. o g.18.00, w kościele Zbawiciela, zapraszamy do udziału w spotkaniu muzyczno-modlitewnym „Usłyszeć tchnienie Ducha”; będzie to katecheza oraz koncert połączony z prezentacją organów, które poprowadzi ks. Mateusz Szerwiński, założyciel zespołu Capella Caelestis”, organista i kompozytor, zachęcamy do udziału w tej wyjątkowej uczcie słowa i muzyki; po koncercie możliwość nabycia płyt z muzyką sakralną i organową.

6. Piątek, 30 lipca, g.17.30 koronka do Miłosierdzia Bożego.

Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Skwierzynie

7. Sobota, 31 lipca, wspomnienie św. Ignacego z Loyoli; g.7.40 Godzinki z przesłaniem św. Jana Pawła II;

- po wieczornej Mszy św. powitanie w kościele Zbawiciela, uczestników Pieszej Pielgrzymki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę; zachęcamy do przygotowania spotkania z pątnikami; pomyślmy o upieczeniu ciasta, zrobieniu kanapek, prosimy właścicieli sklepów o przekazanie dla pielgrzymów napojów; dary składamy w zakrystii lub w biurze parafialnym; powitajmy serdecznie i godnie pielgrzymów.

8. Do puszki z napisem "Pielgrzymka", można składać ofiary oraz intencje, które przekażemy pielgrzymom.

9. Od 31 lipca do 12 sierpnia, w duchowej łączności z pielgrzymami wieczorną Mszę św. będziemy kończyć śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

10. Niedziela 1 sierpnia, rozpoczyna się miesiąc trzeźwości; zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia w duchu wdzięczności za dar wolnej Ojczyzny, odpowiedzialności za młode pokolenie i jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym;

- składka na kontynuowanie prac remontowych w naszej parafii, za życzliwość i wsparcie Bóg zapłać;

- g.17.15 zmiana tajemnic różańca św.

11. Gorąco zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii; Księga Różańcowa jest wystawiona przy ołtarzu, wpisujemy imię i nazwisko, adres, wybieramy w danym miesiącu swój dzień modlitwy, odmawiamy jedną część różańca, jest ona wskazana przy dacie; Parafianom, którzy już uczestniczą w sztafecie modlitwy gorące Bóg zapłać, zapraszamy nowych.

12. Zachęcamy do lektury prasy religijnej; „Gość Niedzielny” – na drogach wiary nie istnieje wiek emerytalny; spór o Konstytucję, jak przeżywać śmierć małych dzieci, sanktuarium św. Kingi w starym Sączu; „Niedziela” – Jakubowe camino na polskich drogach, śladem świętej z Magdalii, przystanek Jezus na woodstockowych polach, Cyprian Kamil Norwid – twarz poety i mistyka, ile kosztują rozwody; gdy rezygnuję z bierzmowania; życzymy owocnej lektury.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie + Władysława Iwanowskiego z ul. Przemysłowej; Dobry Jezu a nasz Panie ...

14. Dziękujemy za wspólną modlitwę, troskę o parafię, rozpoczynającym wakacje życzymy pięknych dni; udanego pobytu gościom w naszej parafii; wszystkim składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia oraz zawierzamy opiece Matki Bożej Klewańskiej.

ksiądz Kazimierz Małżeński CM

proboszcz z Kapłanami Wspólnoty