Parafia Św. Mikołaja w Skwierzynie

Kościół Zbawiciela

Ogłoszenia Duszpasterskie - 2.05.2021

V Niedziela Wielkanocna

1. V Niedziela Wielkanocna; g.9.45, w kościele Zbawiciela, wypominki roczne, za poleconych wspólnej modlitwie naszych bliskich zmarłych;

- g.17.00 zmiana tajemnic różańca św.

2. Poniedziałek, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski; porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę; o g.10.00 w kościele Zbawiciela Msza św. w intencji Ojczyzny; po Mszach św. odnowimy milenijny akt oddania Polski NMP;

- dzisiaj obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień modlitw w intencji polskiej emigracji.

Nabożeństwa majowe

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, od poniedziałku do piątku o g.18.30, w sobotę i niedzielę o g.17.30 w kościele parafialnym; zachęcamy do modlenia się słowami litanii również w swoich domach.

4. Wtorek, 4 maja, wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, w czasie Mszy św. o g.18.00 modlimy się w intencji strażaków;

- g.17.30 nabożeństwo ku czci świętych męczenników z Wuhan zapraszamy do wspólnej modlitwy przez ich wstawiennictwo o ustanie epidemii i zachowanie nas i naszych najbliższych od jej skutków, po nabożeństwie możliwość otrzymania błogosławieństwa relikwiami.

5. Środa, 5 maja, o g.17.30 nowenna do MB Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych; g.18.00 Msza św. w intencjach nowennowych, intencje i prośby składamy w  zakrystii, kancelarii parafialnej lub do puszki w kościele; w II środę m-ca modlimy się w intencji rodzin oczekujących na dar potomstwa.

4. Czwartek, 6 maja; święto świętych apostołów Filipa i Jakuba; Msza św. z homilią o g. 18.00;

- I czwartek miesiąca; modlimy się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego; po Mszy św. 0 g.18.00 nabożeństwo pierwszo-czwartkowe połączone z nabożeństwem majowym;

- g.17.45 wypominki roczne za zmarłych poleconych wspólnej modlitwie.

5. Piątek, 7 maja; I piątek m-ca, po Mszy św. o g.8.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa;

- okazja do spowiedzi od g.7.30-8.15 i od g.16.00-19.00.;

- spowiedź dzieci od g.16.00; o g.16.30 Msza św. z udziałem dzieci;

- kapłani odwiedzą chorych według ustalonego z nimi planu; nowe adresy chorych zgłaszamy w zakrystii i kancelarii parafialnej;

- g.17.30 koronka do Bożego Miłosierdzia;

- w czasie nabożeństwa majowego modlitwa mężczyzn w intencji rodzin.

6. Sobota, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski, Msza św. z homilią o g.8.00;

- g.7.40 Godzinki z przesłaniem  św. Jana Pawła II.

8. Niedziela, 9 maja, VI Niedziela Wielkanocna, g.9.45 wypominki roczne.

9. Kontynuujemy naszą modlitwę różańca w intencji parafii; księga różańcowa na maj i czerwiec przy bocznym wejściu do kościoła; gorąco zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej sztafecie modlitewnej; wybieramy swój dzień modlitwy, wpisujemy się do księgi, to znak naszej odpowiedzialności za wymiar duchowy naszej parafii.

Ustanowienie Sanktuarium

10. 22 maja /sobota będziemy przeżywali uroczystość ustanowienia sanktuarium Matki Bożej Klewańskiej, Patronki Rodzin Przybyłych z Kresów; zachęcamy do modlitwy i zaangażowania w przygotowanie święta, które wyznacza nowy etap w życiu naszej parafii; na stronie internetowej parafii będzie prezentowany plan tego wydarzenia; już dzisiaj prosimy o przygotowanie dekoracji naszych domów; flagi białoczerwone, białoniebieskie i żółtobiałe, flagi Skwierzyny, girlandy z proporczyków; obrazy Matki Bożej w oknach, inne znaki religijne; pokonajmy apatię i smutek epidemii; pomóżmy sobie wzajemnie, uczcijmy godnie naszą Klewańską Panią; rozpocznijmy przygotowania już dzisiaj.

Przygotowanie dzieci do I Komunii św.

11. Plan prób dzieci i spotkania rodziców w kościele Zbawiciela

4.05. /wtorek

– g.16.30 kl. A; g.17.30 kl. B; spotkanie rodziców – g.19.00 /kl. C i D

6.05. /czwartek

– g.16.30 kl. C; g.17.30 kl. D; spotkanie rodziców – g.19.00 /kl. A i B

10.05. /poniedziałek

– g.16.30 kl. A; g.17.30 kl. B;

12.05. /środa

– g.16.30 kl. C; g.17.30 kl. D;

15.05. /sobota  - św. Mikołaj

– spowiedź dzieci i odnowienie przyrzeczeń chrztu

g.10.00 – kl. A; g.11.00 – kl. B; g.12.00 – kl. C; g.13.00 – kl. D

16.05. /niedziela  - uroczystość I Komunii św. /Zbawiciel

g.9.00 – kl. A; g.10.30 – kl. B; g.12.00 – kl. C; g.13.30 – kl. D

11. Prasa religijna; "Gość Niedzielny" – co można zbudować na gniewie; 100. Rocznica III Powstania Śląskiego; czego uczy nas św. Józef; Maryja  szczególną patronką Polaków, polskie konstytucje; "Niedziela" – demokracja potrzebuje Królowej, Jana Pawła II dekalog dla Polaków; jak nauczyć dziecko systematyczności; „Mały Gość Niedzielny” ­– o drogach św. Józefa dla dzieci, Maryja wybiera dzieci; zachęcamy rodziców do stałej prenumeraty, zgłoszenia w zakrystii;  życzymy owocnej lektury.

12. W tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do domu Ojca: + Kajetan Łabęda z Os. Grunwald; + Marian Piechowiak  z Gorzowa Wlkp. ... Dobry Jezu a nasz Panie.

13. Dziękujemy za wspólną modlitwę, troskę o parafię; wszystkim Parafianom życzymy pełnego pokoju i radości tygodnia, który rozpoczynamy, zawierzamy Was szczególnej opiece Matki Bożej Klewańskiej

ksiądz Kazimierz Małżeński CM

proboszcz z Kapłanami Wspólnoty