Peregrynacja obrazu Matki Bożej Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych

w parafii św. Mikołaja w Skwierzynie

słowo Ks. Proboszcza

Od 27 października 2019r., w naszej parafii trwa peregrynacja, czyli nawiedziny domów i mieszkań przez Maryję w znaku ikony Matki Bożej Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych. Potrzebujemy modlitwy, ściany naszych mieszkań kryją wiele trudnych spraw... Zapraszamy do przyjęcia obrazu współpatronki naszej parafii.

W kościele parafialnym, przy ołtarzu jest Księga Peregrynacji, w niej można zarezerwować termin nawiedzenia. Przeżywajmy te chwile, w zależności od potrzeby, samotnie, we wspólnocie lub łącząc te formy trwania z Maryją przed Bogiem. Obraz zabieramy do domu po Mszy św. o godz. 18.00 i przynosimy do kościoła z powrotem następnego dnia przed Mszą św. wieczorną o g.18.00; bardzo prosimy aby przygotować się do nawiedzenia przez sakrament pokuty i przyjąć w czasie Mszy św. Komunię św.

Przygotowany Modlitewnik Peregrynacji składa się z 4 części; w pierwszej części słowo ks. Proboszcza; w drugiej mamy przykładowy program nawiedzenia, w trzeciej zestaw modlitw, którymi możemy ubogacić czas nawiedzenia; w czwartej Modlitwy do Matki Bożej Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych; możemy również przeżyć nawiedzenie według swojego programu; przychodzi do nas Matka Boża w znaku ikony Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych, Siostro i Bracie! przyjmuj Ją godnie, w atmosferze wiary i gorącej modlitwy. W czasie nawiedzenia bądź jak najczęściej z Matką, która przekroczyła próg Twojego domu.

Wieczór nawiedzenia można połączyć z modlitwą różańca w intencji parafii, Ci którzy pragną to uczynić, proszeni są o wpis do Księgi modlitwy różańcowej, która jest obok Księgi Peregrynacji.

Bardzo prosimy, aby zrobić zdjęcia z nawiedzenia ikony Matki Bożej Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych w Twoim domu, z tyłu na zdjęciach podaj datę nawiedzenia, swoje nazwisko, jeżeli będziesz chciał, i przekaż zdjęcie do parafii, chcemy przygotować parafialną pamiątkę nawiedzenia.

Przy ikonie Matki Bożej Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych jest worek intencji; możesz przekazać swoje intencje, sprawy do przemodlenia całej wspólnocie parafialnej; będziemy modlić się w Twoich intencjach w czasie nowenny do Matki Bożej Klewańskiej, w każdą środę o g.17.30.

Kochani Parafianie, bardzo gorąco proszę, o przyjęcie do swoich domów ikony Matki Bożej Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych; jestem głęboko przekonany, że nasza Klewańska Wspomożycielka Wiernych, wyprosi potrzebne łaski i dar Bożego błogosławieństwa dla każdego z nas i dla naszej całej wspólnoty parafialnej, towarzyszymy każdemu z Was i całej naszej wspólnocie parafialnej gorącą modlitwą;

ksiądz Kazimierz Małżeński CM,

proboszcz z Kapłanami Wspólnoty