Parafia Św. Mikołaja w Skwierzynie

Kościół Zbawiciela

Ogłoszenia Duszpasterskie - 29.11.2020

I Niedziela Adwentu

1. I Niedziela Adwentu, rozpoczyna nowy rok liturgiczny pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”, jego mottem są słowa: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba”, jego celem jest pogłębienie znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich; rozpoczynamy również czas duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia;

- g.9.45 wypominki roczne w kościele Zbawiciela.

2. Poniedziałek, 30 listopada, święto św. Andrzeja Apostoła; Msza św. z homilią o g.8.00; o g.18.00 Roraty.

3. Wtorek, 1 grudnia, g.17.30 nowenna ku czci św. Franciszka Regis Clet i św. Jana Gabriela Perboyre, męczenników z Wuhan, miasta epidemii koronawirusa, z błogosławieństwem relikwiami świętych.

4. Środa, 2 grudnia, g.17.30 nowenna ku czci MB Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych, prośby, składamy w zakrystii, kancelarii parafialnej i do puszki w kościele, prosimy o uzdrowienie z choroby nowotworowej; g.18.00 Msza św. w intencjach nowennowych; przy obrazie MB Klewańskiej jest księga intencji, to znak naszej modlitwy i pragnienie, aby nasze prośby zawsze były w sercu Klewańskiej Pani.

5. I Czwartek m-ca, 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego; modlimy się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego;

- g.17.45 wypominki roczne za bliskich zmarłych.

6. I Piątek m-ca, 4 grudnia, wspomnienie św. Barbary, patronki górników;

- g.8.30 nabożeństwo do NSPJ; g.18.30 modlitwa mężczyzn w intencji rodzin;

- okazja do spowiedzi od g.7.30-8.15 i od g.17.00-19.00;

- kapłani odwiedzą chorych według ustalonego z nimi planu; nowe adresy chorych zgłaszamy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

7. I Sobota m-ca, 5 grudnia; g.7.40 Godzinki z przesłaniem św. Jana Pawła II; po Mszy św. o g.8.00 nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP i modlitwa różańca św. prowadzona przez Apostolat Maryjny.

8. II Niedziela Adwentu, 6 grudnia, g.17.15. zmiana tajemnic różańca św.;

- g.9.45 wypominki roczne w kościele Zbawiciela;

- ofiary złożone na tacę przeznaczamy na kontynuowanie prac remontowych.

Odpust Parafialny - poniedziałek, 7 grudnia

9. ... uroczyste Msze św. o g.8.00 i 18.00, przy obrazie Patrona składamy ofiary na pomoc dla najuboższych; zbieramy także dla dzieci materiały szkolne, sportowe, zabawki i słodycze, bądźmy dobrzy i miłosierni jak św. Mikołaj.

10. Zapraszamy do różańca w intencji parafii; Księga Różańcowa przy ołtarzu, wybieramy w danym miesiącu swój dzień, wpisujemy imię, nazwisko i adres; codziennie trwamy na różańcu w intencji parafii.

Katechezy kerygmatyczne /9-13 grudnia, g.18.45 /Zbawiciel

11. Wracamy do fundamentów i źródeł wiary, przyjdź i zaproś znajomych; zachęć tych, którzy odeszli od Kościoła, pomóż im wrócić.

Opłatki i Świece Wigilijne

12. Opłatki i świece Caritas na stół wigilijny rozprowadzamy w niedziele po Mszach św.; w tygodniu w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

@@@@@

13. Prasa religijna, "Gość Niedzielny" - rozmowa z o. J. Salijem o skandalach w Kościele i odchodzeniu młodych od wiary, Adwent jest po to, żeby Święta Narodzenia były Boże, źródła nadziei, technologia chaosu; jako dodatek Kalendarz na Nowy Rok; "Niedziela" - Adwentowe pytania, niecodzienne rekolekcje (w parafii planowane są na Wielki Post), Francja domaga się Mszy, pomoc kobietom w ciąży, co wziąć ze sobą do szpitala covidowego; życzymy owocnej lektury.

14. W tygodniu odeszli do domu Ojca: + Karolina Kusio z ul. Powstańców Wlkp.; + Teresa Skaza z ul. Piłsudskiego; + Alfreda Gutkowska z Chełmska; + Krystyna Ignaszewska z ul. Rynek; + Janina Kabicka z ul. Niepodległości; + Bronisława Lukowicz z Murzynowa; + Helena Poźniak z ul. B. Chrobrego; + Aleksander Igras ze Świniar ... Dobry Jezu a nasz Panie....

15. Dziękujemy dobremu Bogu za dar każdego z Was i życzymy obfitych łask i opieki Matki Bożej Klewańskiej na czas rozpoczynającego się Adwentu i Odpustu Parafialnego. Niech Bóg Wam błogosławi.

ksiądz Kazimierz Małżeński CM

proboszcz z Kapłanami Wspólnoty